Atrakcje w Ostrowie i okolicY

Ostrowo to miejscowość położona w pięknej okolicy w województwie pomorskim. Dla osób wybierających się nad Bałtyk jest to idealne miejsce na wypoczynek. W pobliżu jest wiele atrakcji, z których mogą skorzystać odwiedzający. Okolica jest bardzo spokojna i malownicza. Wypożyczalnie rowerów i ścieżki spacerowe zachęcają gości do aktywności fizycznej podczas swojego urlopu. Jeżeli chcesz spędzić wakacje nad morzem, Ostrowo to idealny wybór.

Odległość od plaży

Nasze domki położone są w odległości 1 kilometra do plaży, która jest piaszczysta i bardzo szeroka. Do plaży dotrzemy spacerując ścieżką, lub możemy wybrać się na przejażdżkę rowerem. W  bliskiej okolicy plaży znajdują się liczne knajpki, oraz sklepy, gdzie kupimy potrzebne nam rzeczy. Na samej plaży, wyodrębniona jest część, gdzie stacjonują ratownicy WOPR, przez co możemy być spokojniejsi podczas kąpieli w morzu oraz o nasze pociechy.

Latarnia morska Rozewie

Oddalona od Ostrowa o 7 kilometrów latarnia morska, która znajduje się na Przylądku Rozewie jest najstarszą tego typu budowlą na polskim wybrzeżu. Latarnia posiada muzeum, gdzie obejrzymy różnego rodzaju latarnie jakie powstawały na świecie na przełomie lat. Zwiedzić można także jej maszynownie. W pobliże latarni dostać się możemy spacerem lub rowerem dzięki specjalnym ścieżkom, co w ładną pogodę będzie bardzo przyjemną atrakcją.

Latarnia otwarta jest w sezonie ( lipiec, sierpień ) od godziny 9.00 do 19.00, a poza nim (maj, czerwiec, wrześień) w godzinach 10.00 – 14.00 oraz 15.00 – 18.00.

Koszty biletów:
• Normalny – 8zł
• Ulgowy – 5zł

Rezerwat Przyrody Przylądek Rozewski

Wybierając się w okolice latarni, warto odwiedzić ten rezerwat. Jest to teren około 12 hektarów, utworzony w 1959 roku, by chronić pozostałość po buczynie pomorskiej. Bukowy las, to świetnie miejsce na spacer i podziwianie dwustuletnich, potężnych drzew, oraz wielu gatunków drobnych ptaków śpiewających.

Władysławowo

Oddalone od Ostrowa o około 13 kilometrów, popularne Władysławowo jest świetnym pomysłem na nawet całodniową wycieczkę, czy to samochodem, czy rowerem. Spędzimy tutaj czas aktywnie, zwiedzając atrakcje takie jak Korona Himalajów – 6 skalnych płyt, które symbolizują ośmiotysięczniki zdobyte przez Polaków. Na każdej płycie znajdują się tablice, na których przeczytamy kto i kiedy zdobył dany szczyt.

Szukając miejsca, gdzie będziemy mogli trochę się rozerwać z pewnością należy wziąć pod uwagę Lunapark Sowiński, gdzie możemy udać się na młyńskie koło i podziwiać całą okolicę. Znajduje się tutaj także kolejka górska, której tor ma długość około pół kilometra. Gwarantujemy konkretną dawkę emocji i adrenaliny. Cały park posiada wiele zróżnicowanych atrakcji, dla starszych oraz młodszych użytkowników. Świetna atrakcja dla rodzin z dziećmi, by aktywnie i miło spędzić czas.

Półwysep Helski

Do samego Helu czeka nas trasa o długości około 50 kilometrów, więc tutaj musimy zapewnić sobie transport w postaci samochodu, lub specjalnego busa. Jest to świetne miejsce, które będąc w tej okolicy warto odwiedzić, chociażby ze względu na latarnię morską o wysokości 41,5 metra, która jest w pełni udostępniona do zwiedzania.

Co robić w Karwi?

Jedną z największych atrakcji w Karwi, jest jej plaża. Okolica jest malownicza, a pas wydm, które porasta sosnowy las nadaje dodatkowego uroku. Idealne miejsce do wędrówek i spacerów, wśród zdrowego powietrza, bogatego w jod. Jest też tutaj wiele atrakcji dla najmłodszych takich jak wesołe miasteczko, park krajobrazowy, czy jazda konna, więc nie będzie czasu na nudę. Karwia jako miejscowość charakteryzuje się dużą liczbą obiektów gastronomicznych, lokali imprezowych czy barów.

Lazur Białe Domki

ul. Zabytkowa 39

Ostrowo 84-105

tel. +48 605 204 942

Numer konta bankowego:

90 1090 1102 0000 0001 4814 2994

Copyright 2024 by Lazur Białe Domki Ostrowo | Wykonanie: WebCentre.pl

Ostrowo domki, Karwia Ostrowo